Dodatki lakiernicze
Jest 22 produktów.
Środek uelastyczniający plastyfikator QRS 1L
- -5%
Lakier wyrównujący przejścia - Spot Blender Carsystem 400ml
- -5%
Pasta pigmentowa do podkładu czarna Goldcar 500ml
- -5%
Akcelerator do wyrobów akrylowych Goldcar 200ml
- -5%
Dodatki lakiernicze
Lakierowanie samochodu, motocykla czy innego pojazdu, to większy proces, który podzielić można na kilka etapów. Wszystkie etapy są od siebie zależne - prawidłowe wykonanie każdego z nich wpływa na jakość pozostałych i na efekt końcowy. Wiedzą o tym nie tylko pracownicy lakierni, ale również hobbiści i pasjonaci zagadnienia. Prace na poszczególnych etapach różnią się od siebie, lecz na każdym etapie niezbędne są dodatki lakiernicze oraz materiały pomocnicze do lakierowania.
Etapy prac lakierniczych
Dla specjalistów z profesjonalnych lakierni temat nie jest nowy, ale przez wzgląd na osoby, które nie mają doświadczeń, a chciałyby trochę go zgłębić i poszukują dodatków lakierniczych, warto przybliżyć to zagadnienie. Etapy całego procesu, który przeprowadzić można wykorzystując produkty z portfolio ABRP prezentują się następująco:
- Oczyszczenie powierzchni uszkodzonej, usunięcie resztek poprzedniego lakieru i szlifowanie powierzchni,
- Wypełnianie odpowiednio dobranym materiałem wszystkich ubytków, nierówności, odprysków czy otarć,
- Po wyschnięciu ponowne szlifowanie powierzchni i oczyszczanie z pyłów,
- Nanoszenie warstwy podkładowej, najlepiej kilku cienkich warstw, w zależności od potrzeb i informacji, które podaje producent,
- Kolejny etap szlifowania i odpylania,
- Aplikacja lakieru bazowego, czyli koloru,
- Nakładanie lakieru bezbarwnego - spray należy nakładać cienkimi warstwami, jeśli producent tak poleca.
Dodatki do lakierowania samochodu
Materiały lakiernicze, czyli środki do lakierowania, to głównie lakiery samochodowe podkładowe, bazowe i bezbarwne - finalne. Każdy producent lakierów proponuje szereg dodatków, żeby udoskonalić produkty i usprawnić proces naprawy powłoki lakierniczej. I chociaż cena niektórych z pozoru może wydawać się wysoka, to używając ich, chronisz pojazd przed uszkodzeniem mechanicznym czy zniszczeniem spowodowanym warunkami atmosferycznymi. Jeśli szukasz wysokiej jakości, sprawdź ofertę sklepu ABRP! Zastanawiasz się, jak przygotować uszkodzoną powierzchnię? Przygotowanie uszkodzonego elementu do lakierowania zacznij od oczyszczania powierzchni. Użyj środka do mycia powierzchni przed lakierowaniem, zastosuj też akcesoria w postaci różnego rodzaju czyściwa np. gąbki wiskozowe czy ścierki pyłochłonne. Producent zawsze proponuje kilka rozwiązań: zmywacz w sprayu do usuwania starych powłok lakierniczych, zmywacz antystatyczny odtłuszczająco-czyszczący, usuwa silikon, oleje i smary. Sprawdza się również podkład wytrawiający w sprayu lub żel do matowania i czyszczenia. Do wypełniania dużych ubytków stosuje się następujące dodatki lakiernicze. Przede wszystkim, do dużych ubytków - żywicę poliestrową, a do niej matę szklaną. Mniejsze nierówności znakomicie pokryje warstwa podkładowa.
Produkty do podkładowania - akcelerator do lakieru
Producenci, których produkty występują w naszej ofercie, udostępniają lakiery samochodowe podkładowe w kilku rodzajach: podkład akrylowy, epoksydowy, podkład mokro na mokro. Szczególnie ten ostatni jest czasooszczędny, bo po aplikacji ma idealnie gładką powierzchnię i nie wymaga szlifowania. W celu oszczędności czasu każdy ceniony producent proponuje akceleratory do podkładów akrylowych. Akcelerator do podkładu akrylowego (inaczej przyspieszacz do podkładu akrylowego) powoduje szybsze schnięcie. Dla zachowania elastyczności warstwy podkładowej wskazane jest, żeby zastosować środek uelastyczniający do lakieru podkładowego. Zapobiegnie to powstawaniu odprysków i pęknięć podkładu.
Dodatki lakiernicze do lakierów bazowych i bezbarwnych
Lakier bazowy zawierający pigment, nanosi się na odpowiednio przygotowaną warstwę podkładową. Zabezpieczeniem warstwy bazowej jest ostatnia jej powłoka - lakier bezbarwny. Jego zadaniem jest ochrona wewnętrznych powłok przed drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi oraz przed oddziaływaniem czynników atmosferycznych. Stosuj środki uelastyczniające do lakierów bezbarwnych. Zapobiegają one powstawaniu odprysków i pękaniu powłoki. Żeby skrócić czas potrzebny do wyschnięcia ostatniej, zewnętrznej powłoki, każdy uznany producent proponuje akceleratory do lakierów bezbarwnych. Istotne, żeby przyspieszacze do lakierów stosować zgodnie z informacją, którą producent umieszcza w instrukcji. Szczególnej ostrożności wymaga sytuacja, w której zmieszasz lakier z utwardzaczem i jednocześnie postanowisz zastosować przyspieszacze do podkładów akrylowych. Przyspieszacz do lakieru i produkty do utwardzania lakieru połączone w nieprawidłowych proporcjach, mogą uszkodzić powłokę.