Utwardzacze do lakierów samochodowych

Każdy doświadczony lakiernik wie, że nawet najlepsze lakiery samochodowe nie przyniosą pożądanych efektów podczas renowacji auta, jeżeli nie zostanie do nich dopasowany odpowiedni utwardzacz do lakieru samochodowego. Dlatego też nasz sklep oferuje szeroki zakres tych produktów. Co daje utwardzacz i dlaczego należy pamiętać o jego zastosowaniu? Niezbędne informacje znajdziesz w opisach naszych produktów!

Utwardzacze do lakieru samochodowego: zastosowanie

Dlaczego dopasowanie utwardzacza do lakieru ma tak duży wpływ na efekt końcowy renowacji? Wykorzystanie utwardzacza w odpowiednich proporcjach pozwala na zachowanie pełnej kontroli nad szybkością, z jaką twardnieją lakiery kolorowe czy lakiery bezbarwne. Jeżeli przy lakierowaniu nie zostanie zastosowany utwardzacz do lakieru, konserwacja podwozia bądź karoserii będzie wiązała się z szeregiem problemów. Dobrej jakości utwardzacze do lakieru pozwalają uniknąć problemów takich jak:

  • Wypaczenie powłoki pokrytej lakierem,
  • Wydłużenie czasu, jaki lakier potrzebuje na doschnięcie,
  • Docieranie lakieru samochodowego.

Wszystkie te problemy mogą zostać łatwo uniknięte poprzez dodanie do lakieru produktów takich jak utwardzacz epoksydowy: zazwyczaj stosunku obydwu elementów wynosi 2:1, ale pamiętaj, że do uzyskania w stu procentach zadowalającego efektu potrzebne jest sprawdzenie zaleceń oraz informacji, jakie producent umieścił na etykiecie. Niektóre produkty są kompatybilne tylko i wyłącznie z określonym typem rozwiązań, dlatego warto dokładnie sprawdzić, jakie wymagania ma dany preparat i od czego zależy jego poprawna aplikacja.

Dobierz utwardzacze pod lakiery samochodowe

W naszym sklepie dbamy o najwyższą jakoś produktów oraz usług, dlatego też w ofercie posiadamy tylko preparaty od sprawdzonych producentów. W katalogu naszego sklepu ABRP znajdziesz produkt przygotowany przez takie znane firmy jak Silco, Roberlo czy Goldcar. W zależności od typu lakierów, jakimi przeprowadzana jest konserwacja podwozia, możesz wybrać zarówno utwardzacze do wyrobów akrylowych, jak i utwardzacze epoksydowe. Wszystkie utwardzacze akrylowe i epoksydowe (dostępne również w aerozolu) bez wątpienia spełnią Twoje oczekiwania: cechuje je przede wszystkim wysoka szybkość schnięcia w połączeniu z lakierem. Warto mieć na uwadze, że przeglądając nasz katalog, możesz skorzystać też z dostępu do innych preparatów (takich jak np. rozcieńczalniki czy bazy pod lakier) bądź zakupić akcesoria, których obecność to niezbędny element przy konserwacji samochodu. Niezależnie od tego, jaki producent stoi za produkcją poszczególnych elementów, staramy się, by ceny w naszym sklepie stały na konkurencyjny poziomie. Co więcej, w przypadku zamówień dokonywanych na kwotę powyżej 400 złotych oferujemy darmową dostawę. Z kolei gdy nie możesz zdecydować się np. czy zakupić utwardzacz do żywicy epoksydowej, czy też może lepszy rozwiązaniem będzie utwardzacz akrylowy, oferujemy darmową poradę w kwestii doboru preparatów. Wybierz odpowiednie utwardzacze epoksydowe do swojego garażu czy lakierni, i ciesz się znakomitym efektem końcowym!