Środki do szpachlowania samochodu

Szpachlowanie, to element niezbędny naprawy karoserii, a także podczas prac naprawczych elementów lakierowanych, w których rozpoczął się proces korozji lub we fragmentach, po wcześniejszych naprawach blacharskich. Masa szpachlowa posiada w składzie żywice poliestrowe oraz mieszaninę mineralnych wypełniaczy. Służy do wypełniania rys w poszyciu, zderzakach i innych powierzchniach. Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac, ważne jest, aby dobrać odpowiedni produkt - rodzaj szpachli do materiału, na którym będą prowadzone prace.

Szpachla samochodowa - jakich preparatów użyć do szpachlowania auta?

Zróżnicowanie składu szpachli wynika z tego, że ważne jest, aby dobrać odpowiedni produkt do powierzchni, na której będą wykonywane prace naprawcze. Warto zwrócić także uwagę na czas schnięcia. W ofercie naszego sklepu znaleźć można zróżnicowane preparaty (m. in. na korozję). Są to szpachle:

  • - uniwersalne - mogą być stosowane na różnego rodzaju podłożach (do stali, aluminium, laminatów i drewna), są elastyczne i łatwe w obróbce, a także mają wysoką wytrzymałość mechaniczną.
  • - z włóknem szklanym - cechują się wysoką wytrzymałością mechaniczną, możliwe jest nakładanie ich na większe powierzchnie z dużymi ubytkami. Są twarde, a także mają wysoką odporność na podwyższone temperatury.
  • - na tworzywa - cechują je elastyczność, a także dobra przyczepność do tworzyw sztucznych.
  • - na aluminium - posiadają w składzie opiłki albo pył aluminiowy, które sprawiają, że szpachlówka zyskuje wysokie właściwości mechaniczne, a także dużą wytrwałość na działanie czynników zewnętrznych. Często stosuje się tego typu produkty do naprawy felg aluminiowych.
  • - wykańczające - są stosowane do uzupełniania drobnych ubytków i rys. Są łatwe w obróbce, a także podczas aplikacji.

Narzędzia do szpachlowania samochodu

Poza preparatami, które zostały wymienione w poprzednim akapicie, warto również wspomnieć o sprzęcie, z którego korzysta się podczas nakładania szpachlówki. Do najważniejszych i najbardziej popularnych narzędzi należą bez wątpienia szpachelki. Mogą być one wykonane z:

  • - metalu - sprzedawane w naszym sklepie w zestawie po 4 sztuki w różnych rozmiarach, pozwalają rozprowadzać szpachle samochodowe,
  • - gumy - szpachelka jest bardzo elastyczna i wytrzymała mechanicznie, szpachlowanie nierówności i łuków o małym promieniu krzywizny przy jej pomocy pozwala na precyzyjną pracę,
  • - plastiku - szpachelka jest odporna na działanie rozpuszczalników, doskonale sprawdzi się podczas rozprowadzania poliestrowych mas szpachlowych. Szpachelki są dostępne w zestawach składających się z produktów w różnych rozmiarach.

Dobór szpachelki zależy od wielu czynników, między innymi tego, na jaki preparat się zdecydujemy, jaką wybierzemy masę szpachlową, a także jaką powierzchnię będziemy szpachlować. Do przydatnych akcesoriów zaliczyć można także gąbkę ściągającą wykonaną z mocnej, elastycznej gumy. Służy ona do usuwania zanieczyszczeń powstałych podczas szlifowania.

Masa szpachlowa - jak wybrać?

Szpachlówka samochodowa służy do wszelkiego rodzaju prac naprawczych, które możemy spotkać zarówno w blacharstwie, jak i lakiernictwie. Szpachlę wykorzystuje się do napraw drobnych rys, a także łatania większych uszkodzeń karoserii, które powstały w wyniku korozji czy czynników mechanicznych. Na rynku znaleźć można wiele zróżnicowanych preparatów, dlatego przed przystąpieniem do pracy, warto zapoznać się z zastosowaniem szpachli, ich składem i przeznaczeniem, żeby wybrać najlepszy produkt, dostosowany do indywidualnych potrzeb. Możesz mieć jednak pewność, że produkt z naszej oferty, na który się zdecydujesz, będzie posiadał gwarancję wysokiej jakości od doświadczonych producentów. Jeżeli planujesz szpachlowanie karoserii samochodu w domowym warsztacie, w razie wątpliwości - jaki produkt wybrać - możesz skorzystać z fachowej porady naszych doświadczonych pracowników. Planujesz szpachlowanie karoserii samochodu? Zapoznaj się z ofertą sklepu ABRP dotyczącą mas szpachlowych, a także narzędzi do szpachlowania i poznaj nasze preparaty do szpachlowania samochodu.