Podkłady i środki wytrawiające to niezbędny element każdego procesu konserwacji czy remontu samochodu: dzięki nim możesz zabezpieczyć samochód przed uszkodzeniami powodowanymi przez korozję. To idealne zabezpieczenie, które znakomicie sprawdza się zarówno w przypadku zwykłych aut używanych do codziennej komunikacji, jak i np. klasyków prezentowanych na specjalnych wydarzeniach. Nasz sklep lakierniczy posiada najlepsze na rynku produkty, sprawdzające się nawet przy pracy na trudnych podłożach.

Podkład reaktywny samochodowy: jak działa?

Podkład reaktywny — bo tak inaczej określa się podkłady i środki wytrawiające — zawiera składniki, które po nałożeniu wywołują proces znany w lakiernictwie jako pasywacja podłoża metalicznego. To właśnie dzięki tej reakcji podkłady reaktywne zawdzięczają swoje cenne właściwości antykorozyjne. Co istotne, warto skorzystać opcji stosowania produktu nie tylko do zabezpieczania np. aluminium przed pojawianiem się skupisk rdzy, ale i również do tego, by wyeliminować już istniejącą rdzę, pokrywającą warstwy powłok powierzchni. Szybkoschnąca formuła niewymagająca obróbki sprawia, że praca z użyciem podkładu reaktywnego przebiega bardzo szybko (aczkolwiek przed nałożeniem kolejnych warstw należy poczekać, aż poprzednia wyschnie) i może być przeprowadzona do ochrony przed korozją różnych materiałów. Podkłady reaktywne samochodowe można wykorzystywać na przykład do pracy z:

  • - aluminium (elementy nadwozia czy felgi),
  • - stalą,
  • - blachami galwanizowanymi.

Warto mieć na uwadze, że poza produktami takimi jak podkłady reaktywne w sprayu nasz sklep lakierniczy oferuje także produkty umożliwiające sprawne nanoszenie podkładu — wśród nich znajdują się na przykład pistolety lakiernicze.

Szybkoschnąca formuła niewymagająca obróbki

Podkłady reaktywne na rdzę różnią się od siebie ze względu na sposób nakładania: dostępny jest podkład reaktywny w sprayu oraz podkład reaktywny antykorozyjny przyjmujący formę lakieru. Preparaty antykorozyjne w sprayu to przede wszystkim grunty reaktywne do wykorzystywania przy uszkodzeniach niewielkich rozmiarów pojawiających się na powierzchniach ze stali. Zaletą sprayu jako metody rozprowadzenia substancji typu podkład reaktywny na rdzę jest szybkość działania oraz precyzja docierania, jaką ma środek do wytrawiania rdzy. Z kolei produkty typu lakier podczas użycia bardzo wygodnie rozprowadza się na wszystkie warstwy — taki podkład ma dużą przyczepność i można stosować o zarówno na aluminum jak i sali. Niezależnie od tego czy wybierzesz spray, czy lakier, możesz być pewien, że przygotował go sprawdzony producent. Nasz sklep stawia tylko na produkty, które wytworzyła renomowana marka i wykwalifikowani producenci, zatem wszystkie środki do wytrawiania rdzy w sklepie AGP reprezentują najwyższą jakość, a cena za preparat antykorozyjny jest uczciwa. W celu ułatwiania wyboru w kwestii tak istotnej, jak odpowiedni dobór środka na powierzchnię, zapraszamy do skorzystania z dostępu do naszej infolinii, na której można dowiedzieć się nie tylko na temat dostępności danej bazy reaktywnej, czy poznać szczegółowe dane produktu, jakie ma np. grunt reaktywny, ale i również zasięgnąć porady w kwestii pracy z warstwami.