Struktura na plastiki Roberlo Bumper Color Czarny 1KG
- -15%
Struktura na plastiki Roberlo Bumper Color Biały 1KG
- -15%
Struktura na plastiki Roberlo Bumper Color Szary 1KG
- -15%
Gotowe lakiery samochodowe
Gotowe kolory są niezwykle wygodną opcją dla osób, które potrzebują naprawy uszkodzonych fragmentów karoserii. Jest to dobra alternatywa dla mieszalni lakierów samochodowych - wystarczy poznać rodzaj i kolor lakieru. Taką informację znaleźć można na tabliczce znamionowej. Po odnalezieniu tabliczki wystarczy sprawdzić, jaki jest kolor karoserii w palecie RAL. Dzięki temu gotowy kolor będzie na pewno odpowiadał rzeczywistemu kolorowi karoserii. W ofercie sklepu ABRP znajdziesz wiele gotowych lakierów samochodowych, sprawdź więc nasze produkty i zestawy!
Gotowe lakiery do samochodów - w puszce czy sprayu?
Na rynku znaleźć można kilka rodzajów gotowych lakierów samochodowych. Producenci oferują najczęściej lakiery w sprayu lub puszcze. Lakiery w sprayu świetnie sprawdzą się w przypadku niewielkich zadrapań czy innego rodzaju małych uszczerbków, natomiast lakier w puszce, który zazwyczaj ma większą pojemność będzie odpowiedni do lakierowania większych powierzchni. W przypadku użycia tego rodzaju lakieru możliwa jest regulacja struktury poprzez dobór wielkości dyszy, ciśnienia oraz odległości aplikacji. Lakiery w sprayu są często nazywane podstawowym produktem naprawczym. Wygodne puszki o pojemności ok. 400 ml, zawierają lakier w formie aerozolu. Najczęściej jest to lakier bazowy, który po zakończeniu pierwszego etapu pracy, należy pokryć kolejną warstwą, którą powinien być lakier bezbarwny. Lakiery samochodowe w puszce doskonale sprawdzą się w przypadku nanoszenia lakieru pistoletem lakierniczym lub przy pomocy sprayu. Zasada nanoszenia jest podobna do tych, opisanych wyżej - lakierowanie odbywa się w kilku etapach. Nasza oferta zawiera zarówno lakier bazowy, jak i lakier bezbarwny.
Lakier samochodowy - bezbarwny czy gotowe kolory?
Gotowe kolory lakieru, które można znaleźć w naszej ofercie, to najczęściej lakier bazowy, w odpowiednio dobranym odcieniu pasującym do koloru karoserii. Natomiast lakier samochodowy bezbarwny umożliwia zabezpieczenie i nadanie wysokiego połysku na lakierowanym fragmencie. Zatem, odpowiadając na powyższe pytanie - planując lakierowanie, należy kupić zarówno lakier bazowy w odpowiednim kolorze, jak i lakier bezbarwny do stosowania po nałożeniu poprzedniej warstwy w kolorze. W sklepie internetowym ABRP znajdziesz szeroki wybór produktów związanych z lakierowaniem, w tym również lakiery do samochodów bezbarwne. Różnią się one pomiędzy sobą m.in. zastosowaniem, składem czy sposobem nanoszenia. Jeżeli planujesz naprawę uszczerbku lub odprysku lakieru w karoserii, możesz skorzystać z zestawu przygotowanego przez naszych doświadczonych pracowników, który znacznie uprości pracę i pomoże skutecznie rozwiązać problem. Nasza firma umożliwia zakup lakierów bazowych, które są przeznaczone do felg, listew i innych elementów zabudowy w odcieniach zbliżonych do koloru wypolerowanego aluminium, a także pozwalające na uzyskanie efektu chromowanego. Nie zapomnieliśmy także o zadbaniu o elementy plastikowe, takie jak zderzaki czy obudowy lusterek zewnętrznych. Co ważne, wszystkie oferowane przez nas produkty zostały opracowane przez uznane na rynku firmy. W portfolio ABRP trafi wyłącznie producent tworzący najwyższej jakości lakiery oraz inne produkty specjalistyczne!
Etapy lakierowania
Tak jak wspominaliśmy wcześniej, przed lakierowaniem należy się rzetelnie przygotować, o czym przypominamy zwłaszcza pasjonatom i miłośnikom realizowania rozmaitych prac samodzielnie. Przede wszystkim należy starannie dobrać kolor w palecie RAL (informacje o numerze lakieru, znaleźć możesz na tabliczce znamionowej samochodu). Lakierowanie gotowym kolorem przebiega w następujący sposób:
- Przygotowanie powierzchni - należy usunąć stare fragmenty lakieru oraz odtłuścić obszar, który będzie poddamy lakierowaniu, warto również zamaskować sąsiednie elementy.
- Wybór miejsca - miejsce, gdzie będzie odbywało się lakierowanie, ma duże znaczenie. Optymalna temperatura w pomieszczeniu powinna wahać się od 20 do 25 st. C, wilgotność powietrza także nie może być za wysoka; powinno się unikać natryskiwania w pełnym słońcu.
- Przygotowanie - lakier w puszcze powinien być dobrze wymieszany. Należy wybrać optymalną odległość natrysku (ok. 25-30 cm), warto zrobić natrysk testowy na metalowej powierzchni
- Nakładanie - puszkę ze sprayem należy zawsze trzymać pionowo. Dla dobrego efektu powinno się nałożyć 2/3 cienkie warstwy, nakładając lakier "na krzyż" (najpierw od jednej strony do drugiej, a potem od góry do dołu)
- Zakończenie pracy - po skończeniu pracy należy oczyścić dyszę zaworu. Można to zrobić, odwracając puszkę dyszą w dół. Po jej naciśnięciu zawór zostanie oczyszczony, a lakier będzie można wykorzystać w przyszłości.
Podczas dokonywania zakupu lakieru samochodowego niezbędnym aspektem jest podanie kodu koloru, który w zależności od samochodu powinien znajdować się na karoserii pojazdu lub sprawdzić po numerze vin. W przemyśle stolarskim, rolniczym oraz ciężkim najczęściej używanymi kolorami są kolory z palety RAL. Przykłady kodów koloru: Volkswagen, Audi, Seat - LA7W, LY9B, LC9Z, LC9X; Toyota - 1F7, 1C0, 202, 1G3; Mercedes-Benz - 9744, 706, 197, 696; BMW 475, A08, A07, 354; Peugeot, Citroen - EZR, EWP, EXL, KCM; Renault NNP, D97, G64, 632; Opel Z20R, Z167, Z157, Z177.