Filtruj według

Marka

Marka

Cena

Cena

  • 34,00 zł - 321,00 zł

Pojemność

Pojemność

Kolor

Kolor

Proporcje mieszania

Proporcje mieszania

Polecane

Zestaw farecla g360

Lakiery gotowe

Aktywne filtry

Gotowe lakiery samochodowe

Gotowe kolory są niezwykle wygodną opcją dla osób, które potrzebują naprawy uszkodzonych fragmentów karoserii. Jest to dobra alternatywa dla mieszalni lakierów samochodowych - wystarczy poznać rodzaj i kolor lakieru. Taką informację znaleźć można na tabliczce znamionowej. Po odnalezieniu tabliczki wystarczy sprawdzić, jaki jest kolor karoserii w palecie RAL. Dzięki temu gotowy kolor będzie na pewno odpowiadał rzeczywistemu kolorowi karoserii. W ofercie sklepu ABRP znajdziesz wiele gotowych lakierów samochodowych, sprawdź więc nasze produkty i zestawy!

Gotowe lakiery samochodowe - w puszce czy sprayu?

Na rynku znaleźć można kilka rodzajów gotowych lakierów samochodowych. Producenci oferują najczęściej lakiery w sprayu lub puszcze. Lakiery w sprayu świetnie sprawdzą się w przypadku niewielkich zadrapań czy innego rodzaju małych uszczerbków, natomiast lakier w puszce, który zazwyczaj ma większą pojemność będzie odpowiedni do lakierowania większych powierzchni. W przypadku użycia tego rodzaju lakieru możliwa jest regulacja struktury poprzez dobór wielkości dyszy, ciśnienia oraz odległości aplikacji. Lakiery w sprayu są często nazywane podstawowym produktem naprawczym. Wygodne puszki o pojemności ok. 400 ml, zawierają lakier w formie aerozolu. Najczęściej jest to lakier bazowy, który po zakończeniu pierwszego etapu pracy, należy pokryć kolejną warstwą, którą powinien być lakier bezbarwny. Lakiery samochodowe w puszce doskonale sprawdzą się w przypadku nanoszenia lakieru pistoletem lakierniczym lub przy pomocy sprayu. Zasada nanoszenia jest podobna do tych, opisanych wyżej - lakierowanie odbywa się w kilku etapach. Nasza oferta zawiera zarówno lakier bazowy, jak i lakier bezbarwny.

Lakier do samochodu - bezbarwny czy gotowe kolory?

Gotowe kolory lakieru, które można znaleźć w naszej ofercie, to najczęściej lakier bazowy, w odpowiednio dobranym odcieniu pasującym do koloru karoserii. Natomiast lakier bezbarwny umożliwia zabezpieczenie i nadanie wysokiego połysku na lakierowanym fragmencie. Zatem, odpowiadając na powyższe pytanie - planując lakierowanie, należy kupić zarówno lakier bazowy w odpowiednim kolorze, jak i lakier bezbarwny do stosowania po nałożeniu poprzedniej warstwy w kolorze. W sklepie internetowym ABRP znajdziesz szeroki wybór produktów związanych z lakierowaniem, w tym również lakiery do samochodów bezbarwne. Różnią się one pomiędzy sobą m.in. zastosowaniem, składem czy sposobem nanoszenia. Jeżeli planujesz naprawę uszczerbku lub odprysku lakieru w karoserii, możesz skorzystać z zestawu przygotowanego przez naszych doświadczonych pracowników, który znacznie uprości pracę i pomoże skutecznie rozwiązać problem. Nasza firma umożliwia zakup lakierów bazowych, które są przeznaczone do felg, listew i innych elementów zabudowy w odcieniach zbliżonych do koloru wypolerowanego aluminium, a także pozwalające na uzyskanie efektu chromowanego. Nie zapomnieliśmy także o zadbaniu o elementy plastikowe, takie jak zderzaki czy obudowy lusterek zewnętrznych. Co ważne, wszystkie oferowane przez nas produkty zostały opracowane przez uznane na rynku firmy. W portfolio ABRP trafi wyłącznie producent tworzący najwyższej jakości lakiery oraz inne produkty specjalistyczne!

Etapy lakierowania

Tak jak wspominaliśmy wcześniej, przed lakierowaniem należy się rzetelnie przygotować, o czym przypominamy zwłaszcza pasjonatom i miłośnikom realizowania rozmaitych prac samodzielnie. Przede wszystkim należy starannie dobrać kolor w palecie RAL (informacje o numerze lakieru, znaleźć możesz na tabliczce znamionowej samochodu). Lakierowanie gotowym kolorem przebiega w następujący sposób:

  • Przygotowanie powierzchni - należy usunąć stare fragmenty lakieru oraz odtłuścić obszar, który będzie poddamy lakierowaniu, warto również zamaskować sąsiednie elementy.
  • Wybór miejsca - miejsce, gdzie będzie odbywało się lakierowanie, ma duże znaczenie. Optymalna temperatura w pomieszczeniu powinna wahać się od 20 do 25 st. C, wilgotność powietrza także nie może być za wysoka; powinno się unikać natryskiwania w pełnym słońcu.
  • Przygotowanie - lakier w puszcze powinien być dobrze wymieszany. Należy wybrać optymalną odległość natrysku (ok. 25-30 cm), warto zrobić natrysk testowy na metalowej powierzchni
  • Nakładanie - puszkę ze sprayem należy zawsze trzymać pionowo. Dla dobrego efektu powinno się nałożyć 2/3 cienkie warstwy, nakładając lakier "na krzyż" (najpierw od jednej strony do drugiej, a potem od góry do dołu)
  • Zakończenie pracy - po skończeniu pracy należy oczyścić dyszę zaworu. Można to zrobić, odwracając puszkę dyszą w dół. Po jej naciśnięciu zawór zostanie oczyszczony, a lakier będzie można wykorzystać w przyszłości.

Podczas dokonywania zakupu lakieru niezbędnym aspektem jest podanie kodu koloru, który w zależności od samochodu powinien znajdować się na karoserii pojazdu lub sprawdzić po numerze vin. W przemyśle stolarskim, rolniczym oraz ciężkim najczęściej używanymi kolorami są kolory z palety RAL. Przykłady kodów koloru: Volkswagen, Audi, Seat - LA7W, LY9B, LC9Z, LC9X; Toyota - 1F7, 1C0, 202, 1G3; Mercedes-Benz - 9744, 706, 197, 696; BMW 475, A08, A07, 354; Peugeot, Citroen - EZR, EWP, EXL, KCM; Renault NNP, D97, G64, 632; Opel Z20R, Z167, Z157, Z177.