Podkłady epoksydowe samochodowe

Przed położeniem warstwy lakieru samochodowego, należy odpowiednio przygotować powierzchnie blachy lub szpachli. Konieczne jest zastosowanie odpowiedniej izolacji - do tego celu świetnie nadaje się samochodowy podkład epoksydowy. Produkt ten ma doskonałe właściwości, które tworzą powłokę umożliwiającą izolację karoserii samochodu od szkodliwych czynników środowiskowych, nie dopuszczają do rozwoju korozji i mają wysoką odporność mechaniczną. Wszystkie wymienione wyżej cechy sprawiają, że podkłady epoksydowe są doskonałą bazą pod lakiery samochodowe, a te najwyższej jakości znajdziesz w naszym sklepie!

Podkład epoksydowy - co powinieneś wiedzieć?

Żywica epoksydowa, z której składa się podkład, jest mocno usieciowiona, dzięki czemu tworzy silną barierę chroniącą przed reakcjami chemicznymi, które mogłyby zaszkodzić karoserii. W składzie podkładu znaleźć można także:

  • wypełniacze - w różnych proporcjach ich ilość jest zależna od funkcji podkładu,
  • dodatki antykorozyjne - substancje hamujące korozję i zapobiegające jej powstawaniu,
  • promotory adhezji - substancje zapewniające dobrą przyczepność podkładu do podłoża, a także następnych warstw do podkładu
  • inne - np. dodatki rozlewcze, które wpływają na gładkość powierzchni, dodatki zapobiegające powstawaniu zjawiska gazowania, itp.

Podkłady epoksydowe można stosować na powierzchnie stalowe, aluminiowe, a także pokryte już wcześniej lakierem (lakiery kolorowe, lakiery bezbarwne). Można je także wykorzystywać jako podkłady na mokro, bez konieczności obróbki przed nałożeniem kolejnej powłoki. Ciekawostką, o której nie wszyscy wiedzą, jest fakt, że na samochodowe podkłady epoksydowe można nałożyć również szpachlówki, a później przystąpić do szlifowania. Właściwości izolujące preparatów bazujących na żywicy epoksydowej, są na tyle wysokie, iż przyjmuje się, że izoluje ona nawet dwa razy lepiej niż żywica akrylowa stosowana dosyć powszechnie przez lakierników podczas lakierowania.

Podkłady pod lakiery samochodowe na bazie żywicy epoksydowej

Podstawowym argumentem, który przemawia za stosowaniem podkładów epoksydowych, jest to, że można go nakładać na różne powierzchnie, w tym bezpośrednio na blachę. Takie rozwiązanie umożliwia wysokie właściwości antykorozyjne, natomiast dobra przyczepność pozwala uzyskać lepszy rezultat łagodniejszego przejścia szpachlówki na podkładzie niż bezpośrednio na metalu czy starym lakierze. W tym kontekście podkład epoksydowy na rdzę to doskonałe rozwiązanie! Właściwości izolujące pozwalają na użycie technologii mokro na mokro - konieczne jest jednak wcześniejsze, odpowiednie przygotowanie podłoża. Technologia ta umożliwia skrócenie czasu naprawy i wysoki poziom zabezpieczenia antykorozyjnego. Wygodną formą, w jakiej można znaleźć antykorozyjny podkład epoksydowy, jest podkład w aerozolu. Ta praktyczna forma pozwala dokonać drobnych napraw bez konieczności korzystania z usług lakierni i profesjonalnego lakiernika. Podkład cechuje się szybkim schnięciem i doskonałą przyczepnością, a także stanowi izolację dla powierzchni przeszlifowanych.

Podkłady epoksydowe antykorozyjne - doskonałe rozwiązanie do Twojego samochodu

Tak jak już wcześniej wspominaliśmy, podkład epoksydowy wyróżnia się spośród innych podkładów (m. in. podkłady akrylowe) wysokimi właściwościami izolacyjnymi, ale to nie wszystko. Podkład cechuje się także doskonałą przyczepnością do podłoża. Nie można tu zapominać o pozostałych cechach produktu, które wykazują właściwości zmniejszające szybkość reakcji korozyjnych - antykorozyjny podkład epoksydowy to produkt bardzo ceniony w branży, a także tworzą idealnie gładką powierzchnię, dzięki starannie dobranemu składowi. Internetowy sklep lakierniczy ABRP oferuje różne podkłady epoksydowe - w sprayu, a także w puszkach o większych pojemnościach. Doświadczenie naszego zespołu, zdobyte przez lata pracy w branży lakierniczej pozwoliło nam dobrać produkty najwyższej jakości, które z pewnością sprawdzą się przy lakierowaniu czy renowacji. W zależności od tego, jakich rozwiązań szukasz (zabezpieczenie lakieru, konserwacja podwozia, tworzyw sztucznych), nasi eksperci pomogą dobrać odpowiednie produkty i zadbają o dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb. Najwyższej jakości podkład epoksydowy antykorozyjny znajdziesz w naszej ofercie!