Taśmy piankowe do lakierowania

Przed przystąpieniem do lakierowania należy starannie przygotować samochód w taki sposób, by zabezpieczyć wszystkie elementy przed ewentualnym zabrudzeniem podczas prac lakierniczych. Do tego celu stosuje się różnego rodzaju folie ochronne i taśmy. Jednym z ważniejszych elementów potrzebnych podczas zabezpieczania samochodu, są taśmy piankowe, zwane także gąbkami uszczelniającymi, które służą do maskowania otworów w samochodzie (np. drzwi, maska, otwór paliwowy). Sprawdź naszą ofertę taśm piankowych cenionych producentów.

Piankowa taśma maskująca - właściwości

Taśma piankowa bez wątpienia ułatwi proces lakierowania i sprawi, że będzie on niezwykle precyzyjny. Taśmy mogą służyć do zabezpieczenia krawędzi, szczelin pomiędzy drzwiami czy innymi częściami karoserii. Dzięki specjalnej strukturze taśmy piankowe są elastyczne, a dzięki doskonałej przyczepności świetnie sprawdzą się na krzywiznach, a także zabezpieczą wszystkie szczeliny w pojeździe. Taśma piankowa może być naklejana na różnego rodzaju powierzchnie (gumowe, szklane, metalowe i chromowane), zazwyczaj jest odporna na działanie rozpuszczalników i rozcieńczalniki. W naszym sklepie znaleźć można zarówno taśmy piankowe dwustronne, jak i taśmy piankowe jednostronne. Taśma, jako produkt pokryty klejem, pozwala się przekładać, dzięki czemu można zneutralizować ryzyko przeróbek spowodowanych niechcianymi liniami pozostałymi po taśmie. Folie malarskie, taśmy maskujące (produkty tego typu posiadają właściwości jak połączona folia i papier) oraz taśmy piankowe, to łatwy i skuteczny sposób do stosowania w przy maskowaniu auta. Taśma piankowa będzie skuteczna zarówno w przypadku używania jej na mokro i sucho. Warto dodać, że miękki brzeg taśmy sprawia, że wnętrze jest zabezpieczone przed dostawaniem się do środka drobin pyłu i lakieru.

Taśma piankowa do lakierowania

Sklep lakierniczy abrp.pl posiada w swojej ofercie duży wybór produktów mieszczących się w kategorii taśmy piankowe zabezpieczające. Duże i funkcjonalne opakowanie sprawia, że produkty są łatwo dostępne - podczas maskowania otworów, można wyciągać taśmę z pianki ze szpuli i dostosować jej długość do określonego fragmentu w samochodzie. W sklepie dostępne są również pianki poliuretanowe idealnie dopasowujące się do szczelin i wnęk w karoserii. Klej o nowoczesnej strukturze pozwala na dokładne przyleganie do powierzchni, przy jednoczesnym łatwym usuwaniu taśm po skończonej pracy, bez ryzyka pozostawienia śladu na samochodzie. Sklep lakierniczy ABRP to miejsce, w którym znajdziesz materiały niezbędne w każdym warsztacie blacharsko-lakierniczym (lakiery bezbarwne i gotowe, materiały ścierne, produkty do maskowania, konserwacji, a także wiele innych, jak taśma jednostronna piankowa czy taśma dwustronna piankowa). Na stronie znaleźć można szczegółowe informacje o każdym produkcie, dzięki czemu możliwe będzie wybranie najlepszej opcji. Dzięki zamówieniu produktów w jednym miejscu unikniesz kosztów dostawy (zamówienie powyżej 300 zł na terenie Polski). Jeśli więc szukasz jakościowych produktów do warsztatu lakierniczego, zapoznaj się z ofertą internetowego sklepu lakierniczego ABRP.