Szlifowanie jest czynnością niezbędną na każdym etapie prac lakierniczo - blacharskich. Od tego, jak poszczególne warstwy podłoża i lakierów zostaną wyszlifowane, zależy główny efekt końcowy. Z tego powodu sklep ABRP zapewnia szeroki wybór odpowiednich akcesoriów do szlifowania, a przystępna cena, to gwarancja Twojego zadowolenia. Wybierz krążki ścierne wysokiej jakości i o dużej wydajności, dostępne o różnych granulacjach, dzięki nim osiągniesz najlepsze efekty. Dopasujesz je do szlifierki ręcznej, szlifierki kątowej czy narzędzia wielofunkcyjnego.

Krążki ścierne do szlifowania - wstępne czyszczenie powierzchni

Podstawowym materiałem służącym do oczyszczania podłoża przed lakierowaniem jest krążek ścierny do czyszczenia metalowych powierzchni płaskich i ukształtowanych części z metali. Pomaga pozbyć się rdzy, resztek starej farby i innych zanieczyszczeń. W postaci sztywnego dysku zatem dosyć odporny na zniszczenie. Sprawdzi się w każdym warsztacie, zarówno domowym, jak i profesjonalnym. Zastosowanie:

- usuwanie farb i powłok epoksydowych,

- przygotowanie przed nałożeniem powłok,

- przygotowanie przed spawaniem,

- czyszczenie i oczyszczanie po spawaniu.

Dlaczego warto wybierać krążki ścierne na rzepy? Mocowanie krążka na rzep ułatwia jego wymianę - oszczędzasz więc czas. Przeznaczone do prac przy pomocy szlifierki kątowej lub wiertarki. Zapewniają wysoką precyzję wykończenia. W naszym sklepie - przystępna cena. Krążki na rzep przeznaczone są do prac wymagających szlifowania krzywizn i konturów, miejsc pozbawionych łatwego dostępu, obszaru przejścia pod szpachlówkę, samej szpachlówki, części samochodowych z tworzyw sztucznych, też do matowania lakieru nawierzchniowego.

W asortymencie również krążki ścierne z otworami

Układ otworów krążka wraz z otworami w szlifierce tworzy system odpylania, który zapewni Ci komfort podczas pracy. Takie połączenie pozwala na optymalną wydajność w wygodnych warunkach. Nowa, wyższa jakość stosowanego nasypu zwiększa skuteczność ścierania. W sklepie ABRP oferowane w różnych granulacjach i z różnymi układami otworów. Pamiętaj, że nasze produkty przeznaczone są zarówno dla profesjonalistów jak i wymagających użytkowników prywatnych. Warto wspomnieć, że krążki na podłożu foliowym są najbardziej odpowiednie do szlifowania lakierów, farb i nałożonej szpachli. Są wytrzymałe na rozrywanie i mają specjalną powłokę zapobiegającą zapychaniu krążka pyłem, co zwiększa ich wydajność i żywotność. Przeznaczone są dla profesjonalistów, ale polecamy je również wymagającym użytkownikom prywatnym. Jak wykorzystać krążki ścierne do szlifowania? Wybierając odpowiednie elektronarzędzia!

Szlifierki - najpowszechniej używane urządzenia w warsztatach lakierniczych i blacharskich. Szlifierki oscylacyjne, liniowe (do obróbki dużych powierzchni), szlifierki taśmowe i trzpieniowe (do drobnych elementów i miejsc trudno dostępnych), szlifierki kątowe (stosowane podczas napraw lakierniczych, do oczyszczania powierzchni od rdzy czy pozostałości lakieru);

Wiertarki - przy zastosowaniu odpowiednich dodatków (n. ściernice, kamienie szlifierskie);

Urządzenia wielofunkcyjne  to wszechstronne urządzenia pozwalające na wykonanie różnorodnych prac. Narzędzie wielofunkcyjne oscylacyjne umożliwia cięcie, wycinanie kształtów, szlifowanie czy polerowanie. W zależności od użytych końcówek (osprzętu) wykonasz poszczególne prace.