Folie maskujące do lakierowania

Folie maskujące do lakierowania to niezbędny materiał do prac lakierniczych. Sklep lakierniczy ABRP w ofercie ma odpowiednie produkty i akcesoria. Aby zabezpieczyć części pojazdu przed zabrudzeniami, producenci polecają różnego rodzaju folie maskujące. Przejdź zatem do zapoznania się z naszą ofertą i wybierz specjalistyczne produkty najwyższej jakości. Folia maskująca na samochód z asortymentu ABRP to zawsze doskonały wybór!

Jak przygotować się do lakierowania?

Przygotowanie samochodu, bez względu na to, czy prace będą wykonywane w profesjonalnym zakładzie lakierniczym, czy w warsztacie domowym, wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Przed przystąpieniem do lakierowania dobra ochrona pojedynczych elementów karoserii, szyb, uszczelek, elementów gumowych czy plastikowych ma duże znaczenie. Najlepszym materiałem do maskowania karoserii przed rozpryskami podkładu czy lakieru, jest folia maskująca, która równomiernie pokrywa i przylega do powierzchni, układając się odpowiednio do kształtu części karoserii. Doskonale zabezpiecza przed kurzem, jest wodoodporna, nie przepuszcza lakierów wodorozcieńczalnych i nie utrzymuje wilgoci na powierzchni lakierowanej. W zależności od tego, do czego są przeznaczone folie maskujące, producent oferuje materiały o różnych właściwościach w kilku rodzajach:

- folia ochronna przeźroczysta, najcieńsza, pozwala na dopasowanie i układanie, do miejsc wymagających dużej precyzji przycinania,

- folie maskujące o średniej grubości, odporne na rozrywanie, dobrze przylegają do podłoża, nie pozostawiają śladów na wilgotnej karoserii. Odporne na temperaturę, odpowiednia do kabin lakierniczych,

- najgrubsza folia maskująca lakiernicza z powłoką antystatyczną, również odporna na wysoką temperaturę, nadaje się do użytku w suszarniach z podczerwienią.

Pokrywając lakierowany samochód folią, trzeba pamiętać o jej trwałym przymocowaniu. Odpowiednie do tego będą papierowe taśmy maskujące. Dzięki takiemu zabezpieczeniu, do chronionej powierzchni nie przedostaną się lakiery bezbarwne ani lakiery kolorowe czy rozcieńczalniki.

Zabezpieczenie pozostałych elementów - inne taśmy i folie maskujące na samochód

Sklep lakierniczy ABRP poleca też szereg produktów do maskowania elementów, które nie będą lakierowane, jak choćby szyby samochodowe - najlepsze produkty do ich zabezpieczenia, to różnego rodzaju folie maskujące na szybę i taśma przeznaczona do szyb. Do zabezpieczenia elementów gumowych - uszczelek wszelkiego rodzaju np. przy szybach samochodowych, najlepiej sprawdzą się taśmy maskujące np. taśma odchylająca. Jej perforacja ułatwia aplikację na konturach i krawędziach. Inne taśmy maskujące również świetnie dostosowują się do krzywizn i nieregularnego podłoża. Stanowią szczelną ochronę, przez którą nie przedostanie się lakier czy brud. Nie pozostawiają odcisków ani śladów. Folie maskujące lakiernicze mają kilka zastosowań, o czym warto wiedzieć. Oprócz swojego podstawowego przeznaczenia folia maskująca do lakierowania bywa stosowana również podczas różnego rodzaju napraw blacharskich, takich jak szpachlowanie, wypełnianie ubytków, szlifowanie czy konserwacja podwozia.