Poszukujesz trwałej szpachli o wysokiej wytrzymałości mechanicznej w celu naprawienia osłabionych elementów karoserii samochodowej? Koniecznie sprawdź co mamy do zaoferowania w kategorii produktów szpachlówka z włóknem szklanym. Szpachla z mikro włóknem szklanym to nowoczesne rozwiązanie, pozwalające skutecznie i trwale zredukować zarysowania niewielkich powierzchni, które jest też wykorzystywane do wypełniania dużych ubytków w karoserii na samochodzie.

Szpachlówka z włóknem szklanym

Co sprawia, że szpachla z włóknem szklanym jest tak dobrym wyborem w przypadku, gdy potrzebna jest wytrzymała szpachla? Odpowiedź na to pytanie to włókno szklane! Materiał ten jest niewrażliwy na czynniki takie jak wilgotność, czy też skoki temperatury. Co więcej, charakteryzuje się także wysokim poziomem odporności mechanicznej oraz chemicznej. Włókno szklane jest też dodatkowo bardzo proste w obróbce, dzięki czemu można właśnie dodawać je do szpachlówki. Powstała w ten sposób szpachlówka z włóknem szklanym przyjmuje wszystkie najlepsze cechy tego materiału. Szpachlówka z włóknem szklanym ma bardzo dużą elastyczność, co przekłada się na łatwość obróbki i modelowania za pomocą materiałów ściernych (szlifowanie warstwy) i wysokiej granulacji. Odpowiednio dostosowane szpachle samochodowe z włóknem szklanym nie powodują powstawania swoistych przejść pomiędzy naprawianą powierzchnią a samą szpachlą. Warto też mieć na uwadze, że tego rodzaju szpachlówka, w związku z wykorzystanym w niej materiale, bardzo mocno wzmacnia powierzchnię, która jest naprawiana. Dlatego też poleca się stosować tego typu szpachlę w przypadku pracy, której przeznaczeniem są np. naprawy podłoża zniszczonego np. przez rdzę.

Gdzie stosowana jest szpachla samochodowa z włóknem szklanym?

Specyfika szpachli z włóknem szklanym sprawia, że jest to rozwiązanie nie tylko wytrzymałe i mające bardzo krótki czas schnięcia, ale i także uniwersalne. Jej zastosowanie może być przeprowadzone na następujących materiałach:

  • - aluminium,
  • - stal,
  • - podkłady akrylowe,
  • - stal ocynkowana,
  • - laminaty poliestrowe.

Podobnie jak inne akcesoria i produkty (takie jak np. szpachla do tworzyw sztucznych czy też z pyłem aluminiowym) dostępne w każdym czasie na stronie naszego sklepu ABRP, szpachlówka z włóknem szklanym dostępna jest w kilku różnych wariantach, w tym np. z utwardzaczem w zestawie. Każdy z dostępnych produktów przygotowany został przez najlepszych producentów (np. BOLL), co sprawia, że można być pewnym znakomitych efektów stosowania tego materiału. W przypadku wątpliwości dotyczących aplikacji szpachli zapraszamy do korzystania z naszych profesjonalnych porad (dotyczących np. tego jak nakładać wypełnienia), których udzielamy drogą telefoniczną oraz mailową. Warto mieć też na uwadze błyskawiczną wysyłkę, którą organizujemy dla wszystkich naszych klientów — w zależności od kwoty zakupów może zostać ona przeprowadzona gratis. W celu korzystania z tej opcji wystarczy jedynie złożyć zamówienie dochodzące do kwoty 400 złotych.