Papiery wodne w sklepie lakierniczym ABRP

Papiery ścierny wodny to produkty bardzo przydatne przy obróbce lakieru. Czym różni się wodny papier od modeli standardowych papieru ściernego i jakie jest jego zastosowanie w lakiernictwie? Poniższy opis produktu wyjaśni tę kwestię oraz zaprezentuje pokrótce jakie papiery ścierne wodne oferuje nasz sklep ABRP.

Papier ścierny a papier ścierny wodny: różnice

Tym, co odróżnia papier wodny od zwykłych materiałów ściernych jest jego wodoodporność. Dzięki temu ten papier ścierny może być bez problemów wykorzystywany w przypadku szlifowania wykonywanego przy korzystaniu z wody. Warto mieć na uwadze, że papiery ścierne wodne są produkowane z myślą o konkretnym typie powierzchni, dlatego szykując się do polerowania czy planując szlifowanie, należy nabyć papier ścierny przystosowany pod określoną powierzchnię (farb, szkła, lakiery, blachy, szpachlówki, elementy z tworzyw sztucznych itp.). Koniecznie należy również sprawdzić wskaźnik określający granulację Im wyższa granulacja, tym drobniejsze jest ziarno papierów. Oznacza to, że papiery ścierne o wyższej gradacji ziarna lepiej nadają się do precyzyjnego usuwania zarysowań na powierzchni delikatnych materiałów. Przykładowo, przy obróbce drewna czy metalu z powodzeniem można przystąpić do pracy z papierem ściernym o gramaturze c i niskiej granulacji, mniejszej nawet niż papier wodny 800 czy papier wodny 1000. Gdy jednak planowane jest szlifowanie lakierów, znacznie lepiej dobrać materiały ścierne takie jak papier wodny 2000 czy papier wodny 3000. Dzięki szerokim zakresie granulacji tych produktów możesz złożyć zestaw na zamówienie, które pozwoli Ci na wykonywanie podczas renowacji naprawdę zróżnicowanych czynności.

Papier wodny ścierny od profesjonalistów

Na co jeszcze warto zwracać uwagę przy doborze papieru wodnego? Istotny jest między innym materiał, z jakiego go wykonano. W przypadku dobrej jakości materiałów ściernych stosuje się ziarna wyprodukowane na bazie węglika krzemu. Warto mieć też na uwadze spoiwo wykorzystane przy produkcji papieru. Do produkowania najlepszych papierów ściernych stosuje się mieszankę żywic syntetycznych. Służy ona do skutecznego zabezpieczania granulatu przed wypadnięciem nawet podczas intensywnej polerki. By polerowanie było udane, należy jeszcze zwrócić uwagę na nośnik: poza dobranie jego granulacji, dobrym pomysłem jest też, by wybrać arkusz ze strukturą antypoślizgową oraz impregnacją lateksową, dzięki której papier będzie sprawdzał się nawet o namoczeniu w wodzie. W naszym sklepie lakierniczym ABRP posiadamy naprawdę szeroki zakres papieru: ich najwyższa granulacja przekracza nawet tą, którą charakteryzuje papier wodny 5000. Wszystkie z nich dochodzą od sprawdzonych i doświadczonych producentów, co gwarantuje, że szlifowanie i na sucho i na mokro będzie udane. Zachęcamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą produktów lakierniczych — z pewnością znajdują się tam wszystkie niezbędne produkty do wydajnego i wygodnego szlifowania przy pomocy papieru wodnego.