Taśmy papierowe maskujące

Taśmy maskujące są niezwykle przydatnym elementem wykorzystywanym przez lakierników podczas pracy przy auto detailingu. Służą one do maskowania powierzchni, zabezpieczania elementów, które nie będą poddawane obróbce. W tej branży konieczne jest, aby taśma idealnie przylegała do podłoża, a po usunięciu, nie zostawiała śladów kleju. Dzięki temu możliwe będzie stworzenie idealnej linii odcięcia na lakierowanej powierzchni. Na rynku dostępnych jest wiele taśm maskujących, dlatego postaramy się przybliżyć temat i odpowiedzieć na pytanie, którą taśmę wybrać.

Papierowe taśmy do lakierowania dostępne w sklepie ABRP

Taśma Goldcar Classic - taśmy o szerokości od 19 do 55mm, o długości 50. Świetnie sprawdza się do zastosowania przy pracach lakierniczych i polerskich. Nadaje się do powierzchni lakierowanych, chromowanych, szklanych i z tworzywa sztucznego, jest odporna na wysokie temperatury (do 80°C).

Taśma maskująca 3030 3M - taśmy przeznaczone do zabezpieczenia powierzchni podczas malowania farbami na bazie wody. Bardzo elastyczna, pozwala uniknąć gromadzenia się lakieru na krawędziach, umożliwia stworzenie idealnego odcięcia kolorów, a także jest odporna na temperaturę do 100°C i działanie wody.

Taśma maskująca 3M 2328 - produkty są dostępne w szerokościach od 18 do 48 mm, charakteryzują się doskonałym przyleganiem do powierzchni i gwarancją, że po odklejeniu nie zostawią pozostałości kleju. Taśma jest wytrzymała podczas rozciągania na krawędziach.

Taśma maskująca DDCARS - dostępne w różnych szerokościach (18-48mm), odporna na wilgoć, działanie rozpuszczalników i wysoką temperaturę. Po usunięciu nie zostawia pozostałości. Znajduje zastosowanie w lakiernictwie, a także innych gałęziach przemysłu.

Taśma maskująca Q1 High Performance - taśma, która z łatwością poradzi sobie z wilgocią, lakierami na bazie wody i procesem szlifowania na mokro. Taśma posiada mocny klej na bazie kauczuku i jest elastyczna, dzięki czemu może być stosowana jako zabezpieczenie nierównych powierzchni.

Taśma maskująca Q1 Premium - taśma maskująca przeznaczone do zastosowania na powierzchnie, na których znajduje się już inna taśma, klej na bazie kauczuku sprawia, że przyleganie do powierzchni jest na najwyższym poziomie. Łatwo się rozwija i urywa.

Taśma maskująca Roberlo - papierowa taśma maskująca, która ma wiele zastosowań - sprawdzi się świetnie w przypadku maskowania szczególnie delikatnych powierzchni. W łatwy sposób można ją usunąć i nie skutkuje to zabrudzeniem.

Papierowe taśmy maskujące - na co zwrócić uwagę?

Taśmy papierowe różnią się pomiędzy sobą ze względu na wiele czynników - szerokość, materiały, z których zostały zrobione czy rodzaj kleju. Dobra taśma papierowa do lakierowania powinna być na tyle mocna, by skutecznie chronić powierzchnię niepoddawaną procesowi naprawy (zabezpieczyć przed dostaniem się lakieru pod taśmę, działaniem papieru ściernego czy innych środków konserwujących), a jednocześnie klej powinien być na tyle delikatny, by można było usunąć go bez pozostawiania śladów. Sprawdź ofertę taśm maskujących w naszej ofercie!