Akcesoria do mycia i osuszania samochodu

Niezależnie od tego czy myjemy samochód samodzielnie, czy też jego mycie przeprowadzamy w profesjonalnej myjni samochodowej, należy zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria do mycia samochodu. Potrzebujemy z pewnością produkty takie jak odpowiednie szampony, co najmniej jedno wiadro oraz akcesoria do osuszania samochodu, takie jak na przykład miękkie ręczniki z mikrofibry oraz ścierki polerskie. Wszelkie produkty niezbędne do mycia i suszenia samochodu kupisz online w sklepie internetowym ABRP.

Jak wygląda mycie i osuszanie samochodu?

Proces mycia samochodu nie jest czymś skomplikowanym, zwłaszcza jeżeli wyposażymy się w odpowiednie akcesoria i preparaty myjące. Pierwszym etapem jest opłukanie auta z kurzu i powierzchownych zabrudzeń. Następnie przechodzimy do właściwego mycia samochodu z wykorzystaniem piany, która pozwoli pozbyć się trwalszych zabrudzeń. W przypadku szczególnie uporczywych plam warto wybrać piany aktywne, które doskonale sobie z nimi poradzą, jednocześnie nie narażając lakieru na szwank. Po spłukaniu samochodu wodą z wiadra lub węża można przystąpić do ręcznego osuszania karoserii. Po wstępnym osuszeniu powierzchni ręcznikiem, najlepiej skorzystać tu z mikrofibry, można przystąpić do polerowania auta. Tu doskonale sprawdza się ścierka polerska dostępna w naszej ofercie. Za jej pomocą można nadać samochodowi optymalny blask bez ryzyka uszkodzenia lakieru.

Ścierki z mikrofibry do samochodu

Do osuszania i polerowania karoserii samochodowej najlepiej sprawdzają się odpowiednie ściereczki z mikrofibry. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii udało się stworzyć materiał o miękkiej i delikatnej strukturze, który jednocześnie jest bardzo wytrzymały i wygodny w użytkowaniu. Ścierka z mikrofibry jest bardzo chłonna, dzięki czemu proces osuszania auta jest naprawdę szybki i wydajny. To niezwykle popularny produkt wśród klientów poszukujących produktów do suszenia samochodów. Nasza oferta to ściereczki z mikrofibry do samochodu sprawdzonych marek. Oprócz klasycznych ścierek w prezentowanej kategorii oferujemy także wygodne rozwiązanie, jakim jest rękawica z mikrofibry. Zasada działania jest identyczna, jak w przypadku ścierki, jednak rękawice mikrofibrowe są uznawane przez wiele osób z dużo wygodniejsze w użyciu. Jest ona równie bezpieczna dla lakieru, wystarczy wsunąć w nią rękę i rękawica jest gotowa do pracy.

Mikrofibra do samochodu, jak o nią zadbać?

Ścierka z mikrofibry do samochodu to akcesorium stosunkowo tanie, aczkolwiek warto o nie zadbać, dzięki czemu będzie mogła posłużyć dłużej. Mikrofibra pochłania wodę i zanieczyszczenia i utrzymuje je wewnątrz, aż do czasu ich wypłukania. Dlatego ściereczka z mikrofibry do samochodu nie potrzebuje stosowania dodatkowych preparatów myjących czy nabłyszczających. Po zakończonej pracy wymaga jedynie dokładnego płukania i odciśnięcia z nadmiaru wody. Ścierki najlepiej suszyć w pozycji wiszącej, identyczne zasady odnoszą się do pielęgnacji mikrofibrowej rękawicy. Zapraszamy do wyboru odpowiednich produktów do osuszania i mycia samochodu dostępnych bez konieczności oczekiwania. ABRP - zapamiętaj naszą nazwę.