Szeroki wybór kompresorów

Kompresory są tu urządzenia, które generują sprężone powietrze. Urządzenia te są wykorzystywane do różnych celów, a także w różnych dziedzinach przemysłu w zależności od sytuacji. Najczęściej można spotkać je w warsztatach wulkanizacyjnych, lakierniczych, w sektorze rolniczym, a także w domu (do pompowania kół w rowerach, wydmuchiwania liści, czy zasilania urządzeń pneumatycznych). W ofercie ABRP znaleźć można szeroki wybór kompresorów tłokowych, które charakteryzuje wysoka wydajność efektywna, przy niskim poborze energii.

Kompresory tłokowe - sprzęt wykorzystywany przez profesjonalistów

Podstawowym narzędziem w warsztacie lakierniczym są bez wątpienia pistolety lakiernicze, które nie mogłyby prawidłowo funkcjonować bez zasilania przy pomocy kompresora. Wykorzystywana technologia wpływa na to, że pistolet lakierniczy zasilany sprężonym powietrzem umożliwia nakładanie równomiernych, cienkich warstw, które z łatwością można nakładać jedna na drugą. Stały dopływ powietrza ze sprężarki, umożliwia dokładne rozprowadzanie lakieru i pozwala uniknąć wypływania nadmiaru lakieru z pistoletu, co może skutkować kapaniem i powstawaniem zacieków na karoserii. Używanie pistoletu lakierniczego, który jest zasilany przez kompresor tłokowy, jest dużo bardziej praktyczne i wygodne od malowania przy pomocy pędzla i lakieru w puszce. W ofercie sklepu ABRP znaleźć można różnego rodzaju kompresory (łopatkowe, śrubowe, model olejowy, a także bezolejowy), warto jednak zwrócić uwagę na kompresory tłokowe WALTER. Jest to firma oferująca kompresory o wysokiej pozycji na rynku, wynikającej z doskonałej jakości sprężarek. Wśród produktów dostępnych w naszym sklepie, znaleźć można zarówno kompresory tłokowe o małej pojemności (50 l), jak i kompresory o pojemności 100, 200 czy 500 l. Większy litraż sprawdzi się idealnie w przypadku korzystania ze sprzętu przez specjalistów - stałe ciśnienie i moc umożliwiające pokrywanie lakierem dużych fragmentów, bez konieczności przerywania pracy.

Kompresory tłokowe - sprężone powietrze przy maksymalnej wydajności sprężarki

W warsztatach lakierniczych najczęściej spotykanym rodzajem sprężarek jest sprężarka śrubowa, która charakteryzuje się dużą mocą, wysoką wydajnością i możliwością pracy w trybie ciągłym, co jest niezbędne w przypadku pokrywania lakierem dużych powierzchni (np. karoserii samochodu). Kompresor tego typu ma dużą pojemność, przed zakupem należy jednak sprawdzić, jaką wydajność ma pistolet lakierniczy, ze względu na to, że wartości te powinny być do siebie jak najbardziej zbliżone. W sklepie ABRP znajdziesz modele posiadające zbiorniki ciśnieniowe, a także sprężarki wolnostojące. Sprężarka na zbiorniku i sprężarka wolnostojąca posiadają potrzebne mechanizmy bezpieczeństwa - zarówno te mechaniczne jak i elektroniczne. Urządzenia posiadają także mechanizmy pozwalające na zmniejszenie hałasu. Sprawdź naszą ofertę, a w razie zakupowych wątpliwości - skorzystaj z pomocy naszych specjalistów. Pomożemy wybrać Ci idealne produkty do Twojej firmy lub przydomowego garażu.