Gąbki ścierne mają szerokie zastosowanie w lakiernictwie i blacharstwie. Najczęściej są wykorzystywane do matowania powierzchni i szlifowania. Dzięki temu, że materiał ścierny znajduje się na elastycznej gąbce, możliwe jest dokładne przygotowanie trudnych powierzchni, bez ryzyka uszkodzenia (przeszlifowania) ich struktury. Gąbki tego typu doskonale wchłaniają wilgoć i absorbują płyny, a w czasie używania odpowiednio, stopniowo je dozują. W ABRP znajdziesz duży wybór produktów w tej kategorii i z pewnością znajdziesz gąbkę idealnie dostosowaną do Twoich potrzeb!

Ścierne gąbki lakiernicze do szlifowania ręcznego

Choć początkowo może się wydawać, że trudno jest się odnaleźć wśród wielu gąbek ściernych dostępnych na rynku, po chwilowym rozeznaniu, można z łatwością dobrać produkty do indywidualnych potrzeb. Gąbki mogą się pomiędzy sobą różnić ze względu na przeznaczenie, wymiary, ziarnistość czy rodzaj kształtu, cena także nie pozostaje bez znaczenia.

Przeznaczenie: produkty mogą służyć do obróbki ręcznej drewna, metali, tworzyw sztucznych, szkła, kamienia.

Wymiary i kształt - w zależności od zastosowania konkretnego produktu, będzie się on różnił rozmiarem i kształtem. Specjalnie dostosowane do prac szlifierskich kształty (kostki, dyski) umożliwiają dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Ciekawą propozycją jest też gąbka ścierna do szlifowania ręcznego na rolce (RHYNOSOFT Indasa). Marka zadbała o specjalny system, który pozwala na ucinanie kawałków dowolnych rozmiarów, a dzięki użyciu syntetycznej żywicy, produkt będzie wręcz idealny do szlifowania powierzchni okrągłych, krawędzi i innych miejsc, do których dostęp może być ograniczony;

Gradacja - czyli inaczej wielkość ziarna umieszczona na materiale ściernym. Jest ona standaryzowana normami Stowarzyszenia Europejskich Wytwórców Wyrobów Ściernych (FEPA). Dzięki temu można ustalić kolejność korzystania z narzędzi ściernych i dostosować je do materiału, z którym mamy zamiar pracować, usprawniając w ten sposób szlifowanie.

Gąbka ścierna lakiernicza - zastosowanie

Lakiernicy i blacharze bardzo często posługują się w swojej pracy różnorakim materiałem ściernym. Niezależnie od tego czy są to paski, krążki, kostka ścierna czy gąbki ścierne (dwustronne/jednostronne), produkty te pozwalają na precyzyjne szlifowanie, a dzięki elastycznej strukturze pozwalają uniknąć efektu przeszlifowania. Dzięki zróżnicowanej ofercie dostępnej w sklepie ABRP możesz znaleźć różnego rodzaju gąbki ścierne lakiernicze i w wygodnej formie dokonać złożenia zamówień. Ich cena waha się od kilku do kilkudziesięciu złotych, w zależności od zastosowania, a także tego, czy jest sprzedawana pojedynczo, czy w formie paczki (m.in. gąbka ścierna na piance ultrfine 3M). Produkty dostępne w naszej ofercie są odporne na zagniecenia i innego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, dzięki wykorzystaniu do ich produkcji najwyższej jakości materiałów i nowoczesnych technologii.