Szlifowanie

Szeroki wybór materiałów ściernych renomowanych producentów 3M, Indasa, Sia Abrasives, Mirka, Sunmight do napraw blacharsko-lakierniczych dostępny jest w internetowym sklepie lakierniczym ABRP.PL. Materiały przeznaczone do szlifowania: krążki ścierne na rzep, arkusze/paski, rolki, gąbki, włókniny i papiery wodne dobieramy w zależności od obrabianej powierzchni oraz efektu jakiego chcemy uzyskać. CZYTAJ WIĘCEJ

Materiały ścierne do lakierowania

Materiały ścierne mają kluczowe znaczenie od przygotowania do zakończenia prac lakierniczych. Używane są na wszystkich etapach prac w warsztatach nie tylko lakierniczych, ale też w całej branży motoryzacyjnej. Sklep lakierniczy ABRP ma w ofercie całą gamę produktów do różnego typu napraw powierzchni lakierowanych oraz akcesoria do szlifowania samochodu. Oferta materiałów ściernych dobrej jakości umożliwia klientom optymalne dopasowanie produktów. Chcemy pomóc Ci bezpiecznie i wydajnie zrealizować Twój cel.

Produkty ścierne - wszystko, czego potrzebujesz

Oferta sklepu obejmuje tarcze, krążki ścierne, paski ścierne, papiery ścierne, papiery wodoodporne, arkusze ścierne, włókniny, gąbki ścierne, gąbki polerskie i polerki. Stosowane od napraw niewielkich powierzchni, miejsc trudno dostępnych, do kompleksowego usuwania powłok. Konserwacja podwozia również wymaga szlifowania. W ofercie sklepu znajdziesz materiały ścierne w szerokiej gamie rozmiarów i granulacji. Produkty są idealne zarówno dla profesjonalistów, jak i wymagających użytkowników prywatnych. Pamiętaj, że krążki ścierne wykorzystujesz zanim nałożysz lakier. W ABRP oferujemy materiały ścierne, które dopasujesz do szlifierki ręcznej, szlifierki kątowej lub wiertarki, czyli produkt odpowiedni do wstępnego czyszczenia, usuwania ognisk korozji, starych farb i powłok epoksydowych. Z jego pomocą przygotujesz powierzchnię do spawania i oczyścisz po spawaniu, wykonasz szlifowanie krzywizn, konturów, miejsc pozbawionych łatwego dostępu przed lakierowaniem, obszaru przejścia pod szpachlówkę, samej szpachlówki, części samochodowych z tworzyw sztucznych. Mocowanie krążka na rzep ułatwia jego wymianę - oszczędzasz czas. W ofercie mamy również krążki perforowane - technologia z systemem odpylania, to dobra wydajność i wygodne warunki pracy. Krążki na podłożu foliowym, to produkty do szlifowania elementów, na które nałożone są już lakiery samochodowe (lakiery kolorowe, lakiery bezbarwne, w sprayu), farby w aerozolu oraz nałożonej szpachli. Są wytrzymałe na rozrywanie i mają powłokę zapobiegającą zapychaniu krążka pyłem, co zwiększa ich żywotność.

Taśmy ścierne oraz inne materiały ścierne - szlifowanie szpachli i nie tylko

W sklepie ABRP znajdziesz taśmy ścierne z siatką o wysokiej agresywności ziarna, odporne na rozdarcia. Struktura nawierzchni zapewnia odprowadzanie pyłów. Najlepsze do usuwania zanieczyszczeń, szlifowania podkładu wypełniającego, korygowania nierówności na granicy miejsc nałożenia szpachlówki czy polerowania warstwy podkładowej, ale służą również do polerowania lakierowanych powłok. Materiały ścierne w postaci taśm ściernych wodnych, to produkty na podłożu foliowym, do szlifowania wnęk i profili. Za ich pomocą skorygujesz na mokro nierówności nałożonego lakieru nawierzchniowego. W naszej ofercie znajdziesz też:

Paski ścierne, to materiał, który sprawdzi się do maszynowego wygładzania oraz do polerowania podkładu pod lakiery nawierzchniowe, także do szlifowania szpachli, materiałów wypełniających i elementów plastikowych przed ich lakierowaniem.

Gąbki ścierne są przeznaczone do matowania powierzchni. Dzięki temu, że producent umieścił materiał ścierny na elastycznej gąbce, możliwe jest dokładne przygotowanie trudnych powierzchni. Nie ryzykujesz więc uszkodzenia ich struktury.

Włókniny nylonowe producent wyposażył w ziarna ścierne i żywicę syntetyczną. Sprawdzają się jako narzędzia do wykańczania - kiedy obróbka innymi narzędziami została zakończona. Idealne, gdy chcesz wykonać końcowe szlifowanie samochodu w celu wygładzenia powierzchni.

Oferujemy również papiery ścierne w arkuszach, czyli materiały ścierne do pracy ręcznej. Szczególnie dedykowany do lakierów i farb jest papier ścierny do pracy na sucho. Przy innych pracach szlifierskich sprawdzają się też papiery wodoodporne, można nim szlifować na mokro i na sucho.