Klucze udarowe

Jest 1 produkt.

Sortuj wg:

Klucze udarowe w sklepie lakierniczym ABRP

Zestawy kluczy udarowych znaleźć można w każdym warsztacie samochodowym. Wykorzystuje się je głównie do ściągania i mocowania kół w samochodach, jednak nie jest to ich jedyne zadanie. Profesjonalne klucze udarowe sprawiają, że proces demontażu i montażu kół zajmuje zaledwie kilka minut. Jednak odpowiedni wybór kluczy udarowych sprawia problem nawet doświadczonym mechanikom. Zapoznaj się więc z naszą ofertą kluczy udarowych, żeby znaleźć produkty idealne dla siebie!

Do czego służy klucz udarowy?

Jeżeli chcesz kupić klucz udarowy, to musisz najpierw dowiedzieć się, do czego on służy. Klucze udarowe znajdą swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie trzeba odkręcić kilkanaście lub kilkadziesiąt śrub, zwłaszcza kiedy są one mocno dokręcone. Wykonanie takiego zadania ręcznym kluczem nasadowym mogłoby zająć nawet kilka godzin. Cechujące się wysokim momentem obrotowym klucze udarowe, zrobią to w kilka minut. Dlatego też klucze udarowe są wręcz niezbędne w zakładach wulkanizacyjnych i warsztatach samochodowych. Klucz udarowy pozwoli na szybki demontaż na przykład kół z pojazdu w błyskawicznym tempie. Niezawodność kluczy udarowych sprawia również, że sprawdzają się one w pracy, nawet w bardzo ciężkich warunkach. Mając to na uwadze oferujemy szeroki wybór kluczy udarowych wiodących firm - jak zawsze w przypadku oferty ABRP są to produkty najwyższej jakości.

Rodzaje kluczy udarowych: klucze udarowe elektryczne, klucze udarowe pneumatyczne i klucze udarowe akumulatorowe

Klucze udarowe można podzielić na kilka rodzajów, a należą do nich:

  • - klucz pneumatyczny udarowy - pneumatyczne klucze udarowe charakteryzują się wykorzystaniem sprężonego powietrza. Wykorzystać je można jedynie stacjonarnie (potrzebują one kompresora), ale ich zaletą jest większy moment obrotowy w porównaniu do klucza elektrycznego czy klucza akumulatorowego. Klucz udarowy pneumatyczny jest lekki i wygodny w użyciu.
  • - klucz elektryczny udarowy - klucze udarowe elektryczne działają na prąd z gniazdka lub z akumulatora i w oparciu o niski moment obrotowy do 1000 Nm. Są one lekkie i poręczne. Elektryczny klucz udarowy świetnie sprawdzi się w przydomowym garażu.
  • - klucze udarowe akumulatorowe - klucze akumulatorowe to nic innego jak klucze elektryczne, ale ich zaletą jest to, że są one przenośne. Jeżeli chcesz kupić akumulatorowy klucz, to koniecznie zwrócić uwagę na to, jak długo wytrzymuje bateria. Przez akumulator są one zdecydowanie bardziej mobilne w porównaniu do kluczy elektrycznych.

Zakup klucza udarowego nie jest zadaniem prostym. Dobranie odpowiedniego klucza udarowego powinno być przede wszystkim podyktowane potrzebami klienta bądź warsztatu. Żaden z wyżej przedstawionych wariantów kluczy udarowych nie jest lepszy od drugiego. Każdy z nich ma bowiem swoje zalety. W przypadku kluczy udarowych ważny jest jednak zakup produktu renomowanej firmy. Markowy klucz udarowy sprawdzi się lepiej od budżetowego zamiennika. Mając to na uwadze, oferujemy klucze najlepszych producentów. Klucze udarowe Makita, klucz udarowy Yatuo, klucze udarowe Milwaukee czy chicago pneumatic to narzędzia, które znaleźć można w profesjonalnych warsztatach wulkanizacyjnych.