Pilarki

Jest 1 produkt.

Sortuj wg:

Pilarki w sklepie lakierniczym ABRP

Pilarki to urządzenia służące zwykle do wycinki drzewa zarówno na skalę przemysłową, jak i amatorską. Pilarka może być wykorzystana tak w leśnictwie, jak i również w przydomowym ogródku do pielęgnacji i przycinania drzew i drzewostanów. Pilarki tarczowe, wykorzystywane są również w ratownictwie i przez strażaków. Czym jednak należy się kierować, decydując się na zakup wydajnej uniwersalnej pilarki? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie i polecić Ci pilarkę odpowiadającą na Twoje potrzeby.

Rodzaje pił i pilarek

Rodzaje pił i pilarek

  • piły ręczne - do tej kategorii zaliczają się między innymi piły ramowe i jednouchwytowe. Wymagają one użycia siły przez człowieka. Ich zaletą jest jednak to, że są ciche i tańsze od swoich elektrycznych odpowiedników;
  • piły mechaniczne - które dzieli się na ramowe (wykorzystywane do drewna), piły tarczowe (które często wykorzystuje się w tartakach), piły taśmowe (wykorzystywane głównie do cięcia po łuku), pilarki łańcuchowe (z charakterystycznymi ząbkami) i wyrzynarki (używane na przykład do profilowania drewna), pilarki uniwersalne i pilarki do metalu;

Piły mechaniczne dzieli się również pod kątem typu zasilania, co ma szczególnie duże znaczenie zwłaszcza w przypadku pilarek łańcuchowych:

  • piły spalinowe - pilarki spalinowe są najbardziej popularnym rodzajem pił dostępnych na rynku. Cechują się one dużą mobilnością (nie trzeba ich podłączać do gniazdka) a do działania wykorzystują paliwo bądź olej. Wadą jest ich głośna praca.
  • piły elektryczne - sieciowe - największym mankamentem pił elektrycznych zasilanych przewodowo jest ich ograniczenie przez kabel, który musi być podłączony do gniazdka. Mają one jednak zdecydowanie większą kulturę pracy niż piły spalinowe, przez co nadadzą się do prac domowych.
  • piły akumulatorowe - jak sama nazwa wskazuje, piła akumulatorowa działa na prąd, ale nie musi ona być podłączona do gniazdka. Wystarczy naładować akumulator. Pilarka akumulatorowa potrafi pracować nawet 30 minut na jednym naładowaniu. Wydajna pilarka akumulatorowa nie jest tania, ale jej zalety sprawiają, że warto ją kupić.

Produkty najlepszych marek takich jak Milwaukee, Stihl czy Husqvarna, znajdą zastosowanie zarówno w pracach domowych, jak i w profesjonalnych zakładach przemysłowych.

Wydajna pilarka - czym się kierować przy wyborze?

Wydajna pilarka to niezwykle przydatne narzędzie, które znajdzie zastosowanie w wielu sytuacjach. Biorąc jednak pod uwagę różne warianty pilarek i szeroki wybór producentów, zakup może okazać się problematyczny. Czym więc należy się kierować przy zakupie? Należy zwrócić uwagę na następujące elementy:

  • moc silnika - pilarka uniwersalna do cięcia małych rzeczy może mieć spokojnie moc na poziomie 2,5 KM. W trudnych pracach np. w leśnictwie pilarki powinny mieć powyżej 5 KM mocy. Pilarka uniwersalna Milwaukee M18 nada się do pracy zarówno z drewnem, jak i z metalem.
  • cena - wydajna pilarka nie jest tania, jednak nie musi też być bardzo droga. Pilarka uniwersalna Milwaukee M18 FHZ-0X FUEL jest produktem niezwykle wydajnym, a jednocześnie relatywnie tanim i oferującym bardzo wiele.

Sprawdź ofertę naszego sklepu i przeanalizuj różne warianty pilarek dostępnych w naszym asortymencie, aby wybrać idealny produkt. Pamiętaj, że w razie wątpliwości warto się z nami skontaktować - na pewno pomożemy Ci w zakupie.