Pistolety do klejenia

Jest 1 produkt.

Sortuj wg:

Pistolety do klejenia w sklepie lakierniczym ABRP

Pistolety do klejenia na gorący klej to niezwykle popularne narzędzie, które używane jest w wielu branżach, a nawet w gospodarstwach domowych. Często korzystają z niego majsterkowicze, którzy chcą szybko i sprawnie połączyć ze sobą różne elementy. Pistolety do klejenia szczególnie upodobali sobie modelarze, którzy muszą kleić masę małych elementów. Na rynku znaleźć można wiele produktów, dlatego też pomożemy Ci w wyborze pistoletu klejowego idealnie odpowiadającego na Twoje potrzeby.

Jak używać pistoletu do kleju?

Profesjonalne pistolety do kleju są bardzo proste w użyciu. Przed przystąpieniem do pracy należy włożyć pałeczkę kleju do zasobnika, a następnie włączyć pistolet. Pistolet podgrzewa klej, a kiedy pałeczka się stopi, można przystąpić do pracy. W momencie naciśnięciu spustu zacznie pojawiać się rozpuszczony klej, który wypływa z dyszy pistoletu, a następnie nakładany jest na powierzchnie, którą chce się skleić. Po zdjęciu palca ze spustu i odstawieniu pistoletu, klej przestanie wypływać. Wysokiej jakości pistolety do klejenia to naprawdę przydatne narzędzia, które znacznie ułatwiają proces klejenia i łączenia ze sobą danych elementów. Znajdujące się w naszej ofercie pistolety to narzędzie niezbędne dla każdej złotej rączki czy fana modelarstwa, a bogaty wybór klejów sprawia, że każdy znajdzie klej, który idealnie nada się do łączenia ze sobą konkretnych materiałów. Blokada wypływu kleju zmniejsza ryzyko rozlania kleju i dodatkowo niweluje ryzyko wycieków kleju do absolutnego minimum. Nie musisz więc martwić się o to, że Twoje ubrania zostaną pobrudzone kroplami kleju podczas pracy. Uniwersalny pistolet do klejenia to zakup, który szybko się zwróci.

Jaki pistolet klejowy wybrać?

Kupując pistolet do kleju należy zwrócić uwagę na kilka elementów:

  • - moc pistoletu - moc pistoletu do klejenia na gorąco jest jednym z najważniejszych elementów, które należy wziąć pod uwagę. Im wyższa moc, tym czas oczekiwania na rozgrzanie grzałki do temperatury roboczej jest krótszy. Co ciekawe im mniejsza moc, tym ryzyko wycieku kleju jest większe. Słaby pistolet wolno się nagrzewa, więc często zdarza się, że użytkownik rozpocznie pracę, zanim grzałka osiągnie odpowiednią temperaturę. Pistolet klejowy Rapid jest przykładem narzędzia o dużej mocy. Reasumując, należy pamiętać, że moc jest istotnym parametrem wyboru pistoletu.
  • - rodzaj zasilania - kolejną kwestią jest wybór rodzaju zasilania. Pistolety mogą być zarówno na kabel, jak i na akumulator. Pistolety z kablem pozwalają na dłuższą pracę i zwykle mają większą moc. Z drugiej strony akumulatorowe pistolety to mobilność i spora elastyczność podczas pracy.
  • - wymienne dysze do pistoletów klejowych - wiele osób o tym zapomina, ale wymienne dysze są niezwykle istotne. Pozwolą one np. na dokładne wypełnienie wąskiej szczeliny, do której dostanie się w inny sposób, byłoby zwyczajnie niemożliwe. Dobry pistolet powinien mieć wymienne dysze.

A ile kosztuje pistolet do klejenia? Pamiętaj o jednym, przy wyborze sklepu oferującego pistolety do kleju, sprawdź cenę. Ceny zwykłych pistoletów często zaczynają się już od kilkunastu złotych, ale są to narzędzia o bardzo niskiej jakości, które szybko się psują. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór pistoletów renomowanych marek, które sprawdzą się w każdym zadaniu. A jeżeli nie wiesz, na co się zdecydować, to chętnie pomożemy Ci wybrać pistolet klejowy dopasowany do Twoich indywidualnych potrzeb.