Najlepsze pasty polerskie na rynku porównanie popularnych marek i produktów

Współczesny rynek past polerskich do lakieru samochodowego jest dość mocno rozbudowany, można znaleźć pasty polerskie różnych marek, przeznaczone do różnych problemów lakierniczych. Możemy znaleźć preparat do ręcznego polerowania lakieru samochodowego, oraz środki przeznaczone dla profesjonalnych lakierników i blacharzy. Który z nich jest najlepszy? Sprawdź nasz ranking past polerskich dostępnych także w sklepie ABRP.

Czy istnieje doskonała pasta do polerowania lakieru?

Wszystkie pasty polerskie dostępne w naszym rankingu charakteryzują się doskonałą jakością i sprawdzają się doskonale nie tylko podczas pielęgnacji powierzchni lakieru. Zapoznaj się z naszymi propozycjami, a na pewno uda Ci się dobrać opcję dopasowaną idealnie do Twoich potrzeb. Po pierwsze należy jednak zastanowić się jakie efekty chcesz osiągnąć za pomocą pasty polerskiej. Czy jest Ci ona potrzebna do usuwania mikro zarysowań, czy raczej chodzi Ci o efektywną naprawę solidnych zarysowań karoserii samochodu. Jeżeli nie jesteś jeszcze pewien, jaką pastę polerską wybrać, zapoznaj się z naszym zestawieniem, postaramy się pokazać w nim najlepsze pasty polerskie sprawdzonych marek, które możesz kupić także w naszym sklepie internetowym.

Pasty polerskie Menzerna

Na początku prezentujemy produkty niemieckiego producenta past polerskich. Pasty Menzerna przeznaczone są zarówno do polerowania samochodu za pomocą maszynowego, jak i do metody ręcznej za pomocą padów polerskich. Znajdziemy tu różne rodzaje past polerskich, które różni je ziarno polerskie. Pasty polerskie marki Menzerna zajmują zwykle wysokie miejsca w rankingu najlepszych past, ponieważ charakteryzują je dobre właściwości ścierne oraz wysoka wydajność i łatwość stosowania. Chcąc uzyskać optymalny efekt, dobrze jest zaopatrzyć się w komplet past polerskich prezentowanej marki. Użycie poszczególnych past pozwoli na skuteczne wyeliminowanie defektów lakieru. Ręczne polerowanie może przynieść równie dobry efekt, jak polerowanie maszynowe.

Pasty polerskie Farecla

Pasta polerska brytyjskiej marki Farecla wyróżnia się wysoką wydajnością. Przy jej użyciu z łatwością można pozbyć się hologramów, zacieków czy pomarańczowej skórki. Można jej używać zarówno ręcznie, jak i mechanicznie, a efekt zastosowania pasty z pewnością zadowoli nawet bardzo wymagających klientów. Tu warto podkreślić, że preparaty sygnowane marką Farecla nadają się nie tylko do przywracania połysku lakieru, ale także do renowacji mebli, akrylu, a także powierzchni syntetycznych czy plastikowych.

Ta pasta polerska także doskonale usuwa rysy z powierzchni auta, radzi sobie doskonale z drobnymi zarysowaniami, jak i z głębszymi ubytkami w lakierze. Zastosowanie specyfiku gwarantuje także usunięcie zmatowienia i wyraźne odświeżenie koloru. Pasty Farecla nie zawierają silikonów, wosków i wypełniaczy, są skomponowane na bazie wody.

Pasty polerskie 3M

W rankingu nie możemy zapomnieć rzecz jasna o paście marki 3M. Jest to producent bardzo wszechstronny i popularny, a jego pasta polerska cieszy się sporym zainteresowaniem wśród klientów. Jest to specyfik dostosowany głównie do radzenia sobie z drobniejszymi zarysowaniami i uszkodzeniami, które nie zostały usunięte podczas wcześniejszego polerowania. Jest to pasta szybkotnąca charakteryzująca się stosunkowo prostą aplikacją w trakcie pracy i bardzo dużą skutecznością. Pasta polerska 3M daje doskonałe wykończenie, a także bardzo łatwo jest ją wyczyścić po zakończeniu polerowania. Pasta może być używana ręcznie, jak i za pomocą polerki mechanicznej. Skutecznie usuwa rysy, zadrapania, skazy powstałe podczas prac lakierniczych oraz hologramy i ślady po wcześniejszym polerowaniu.

Pasty marki Rupes

Produkty włoskiej marki Rupes należą do dość popularnych past używanych chętnie nie tylko przez profesjonalistów. Preparat jest przeznaczony do użytku przy wykorzystaniu polerki dwufunkcyjnej.Pasta polerska Rupes zapewnia nie tylko dokładne usuwanie wszelkich defektów lakierniczych, ale także wysoką jakość wykończenia i dość łatwe usuwanie resztek pasty po zakończeniu pracy. Zastosowane w paście ścierniwo zostało opatentowane przez markę, co oznacza, że nie znajdziemy go w żadnej innej paście polerskiej. Do usuwania lekkich defektów i wykańczania lakieru wystarczy jedna aplikacja pasty, nie ma potrzeby większej liczby etapów polerowania.

Pasty do polerowania Sia

Sia Siachrome to kolejna pasta polerska, którą uwzględniamy w naszym rankingu. Jest to bardzo wydajna pasta, zawierająca tlenek aluminium wysokiej czystości. Podobnie jak wyżej opisywane preparaty ta pasta także nie zawiera wosków, olejów silikonowych, ani substancji wypełniających. To następny z produktów do skutecznego usuwania zarysowań i śladów zużycia na wszystkich typach lakierów. Można nią polerować powierzchnię świeżych i starych lakierów. Najlepszy efekt osiąga się używając pastę polerską Sia z futrem lub twardą gąbką polerską. Po zakończeniu pracy można ją łatwo zmyć za pomocą mikrofibry zwilżonej zwykłą wodą.

Pasta polerska Koch Chemie

Ostatnią z rekomendowanych przez nas past polerskich jest preparat pod nazwą Koch Chemie. Jest ona przeznaczona szczególnie do usuwania głębokich zadrapań, tzw. mgły lakierniczej i zmatowień po papierze. Sprawdza się świetnie podczas polerowania bardzo wyblakłych lakierów, przywracając im blask i głębię koloru. Ścierniwo jest skomponowane na bazie tlenków aluminium. Pasta Koch Chemie przeznaczona jest do użytku z polerką mechaniczną przy średniej prędkości obrotowej. Wyjątkowo wysoki poziom cięcia udało się tu połączyć z nieznaczną ilością emitowanych podczas polerowania pyłów.

produkty, o których wspomniano w artykule

może zainteresują Cię te produkty?

Przeczytaj również

Jak polerować lampy?

Jeżeli przednie lampy nie są w odpowiednim stanie, to może okazać się, że lampy nie oświetlają otoczenia tak dobrze jak powinny, co może stworzyć niebezpieczeństwo w ruchy drogowym.

Najlepsze pasty polerskie na rynku porównanie popularnych marek i produktów

Pasty polerskie wykorzystywane są do przywracania blasku nieco spłowiałemu lakierowi. Dzięki nim karoseria odzyskuje wysoki połysk. Co ważne, polerowanie pomaga także w wydobyciu na nowo głębi koloru. 

Jaki wosk do samochodu?

Woskowanie samochodu to jedna z najpopularniejszych metod impregnacji lakieru samochodowego.

Jak usunąć rysy z samochodu domowym sposobem?

Żaden właściciel samochodu nie chce, aby powierzchnię karoserii szpeciły rysy czy zadrapania.