Lista produktów marki Sagola

Sagola projektuje i produkuje pistolety lakiernicze, aerografy, filtry, pompy, aerografy i wszelkiego rodzaju systemy lakiernicze od 65 lat. 

Początki firmy SAGOLA sięgają 1955 roku i są owocem pionierskiego ducha jej założyciela, Alejandro Sáncheza Larrauriego. Firma rozpoczęła działalność jako mały warsztat podwykonawczy dla przemysłu. Po kilku latach działalności w sektorze podwykonawstwa Larrauri poczuł potrzebę wyprodukowania własnego produktu i stopniowego wycofywania się z działalności podwykonawczej.

Wybranym produktem był pistolet natryskowy. Nowa era dla SAGOLA została zwieńczona produkcją i sprzedażą mitycznego pistoletu natryskowego ALM 401. Od tego momentu SAGOLA rozpoczęła produkcję i dystrybucję wielu modeli pistoletów natryskowych i innych akcesoriów stosowanych w sektorze powłok, takich jak filtry powietrza, zbiorniki ciśnieniowe i niekończąca się lista urządzeń do najróżniejszych zastosowań.

Ze względu na ducha przedsiębiorczości zespołu SAGOLA, pojawiła się potrzeba otwarcia firmy na rynek międzynarodowy. Z tego powodu firma rozpoczęła działalność na rynkach pokrewnych, takich jak Ameryka Łacińska, gdzie wkrótce stała się niekwestionowanym liderem, a następnie rozszerzyła działalność na kraje arabskie, Azję i wreszcie Europę. Dziś SAGOLA jest obecna w ponad 80 krajach na całym świecie.

SAGOLA utrzymuje najwyższe standardy jakości w produkcji swoich produktów od samego początku, co przyczyniło się do stania się bardzo ważnym konkurentem w sektorach takich jak warsztaty lakiernicze i przemysł. Zakres produktów obejmuje zarówno proste pistolety natryskowe, jak i złożone maszyny CNC do powlekania.